چگونگی آغاز کشتار میانمار

ابتدا در ماه مه (11 اردیبشهت تا 11 خرداد) گذشته 11 مسلمان بی گناه به دست نظامیان كشته می شوند. پس از آن خبری منتشر می شود مبنی بر اینكه یك زن بودایی مورد هتك حرمت سه مرد مسلمان قرار می گیرد و كشته می شود. این سه مرد دستگیر می شوند و یك نفر از آنها در زندان نظامیان می میرد و دو نفر دیگر اعدام می شوند.

در ماه ژوئن (11 خرداد تا 11 تیر) یك اتوبوس حامل مسلمانان مورد حمله بودائیان قرار می گیرد. این بار یك بودایی می میرد. متعاقب آن بودائیان به مناطق مسلمان نشین در استان راخین حمله می برند و حدود 2000 واحد مسكونی را به آتش می كشند.

روز دهم ژوئن (21 خرداد) آقای «تین سین» رئیس جمهور میانمار در استان راخین وضعیت فوق العاده اعلام می كند. حملات بودائیان تندرو به مسلمانان از این پس تحت حمایت ارتش آغاز می شود؛ 1000 نفر از مسلمانان بی گناه كشته، 500 نفر زخمی و 300 نفر ربوده شدند. این كشتاركماكان ادامه دارد. ولی از آنجا كه دولت به هیچ خبرنگاری اجازه حضور در منطقه راخین را نمی دهد، كسی از ابعاد فاجعه باخبر نیست.دوشنبه 2 مرداد 1391-10:41 ب.ظشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic